شما اینجا هستید : خانه » آرشیو نشریه » شماره 3 » باید مانند سایه نسبت به صاحب سایه دنباله‌رو باشیم

هشدارهای مرحوم سید احمد خمینی درباره اطاعت از ولایت فقیه در سال‌های 1373-1368

باید مانند سایه نسبت به صاحب سایه دنباله‌رو باشیم

چکیده باید مانند سایه نسبت به صاحب سایه دنباله‌رو باشیم :

از آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی حجت الاسلام سید احمد خمینی در کنار امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی حضوری دائمی داشت و اعتماد امام به فرزندش که ریاست دفتر او را نیز عهده‌دار بود، به حدی بود که سید احمد خمینی را چشم و گوش رهبر انقلاب اسلامی می‌دانستند. مرحوم سید احمد خمینی در روزهای آخر حیات امام خمینی(ره) نقش مهمی در عمل به آخرین وصیت امام خمینی(ره) مبنی بر صلاحیت و شایستگی آیت‌الله سید علی خامنه‌ای برای رهبری انقلاب اسلامی داشت. متن زیر عیناً برگرفته از مجموعه بیانات حاج احمد آقای خمینی است که در کتاب «ديدگاه‌ها» توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی به چاپ رسیده است.

باید مانند سایه نسبت به صاحب سایه دنباله‌رو باشیم

امروز من و شما باید در همان خط حرکت کنیم خالصاً و مخلصاً برای خدا و اسلام و نظام اسلامی‌مان از رهبر بزرگوارمان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دامت برکاته حمایت کرده و در راه او که راه امام عزیزمان است گام برداریم. امروز دنیا مترصد است که ببیند ما چگونه حرکت می‌کنیم. سرپیچی از ولایت، سقوط نظام را به دنبال دارد.
امروز ولایت، نقطه وحدت امت حزب‌الله است. نظام از ولایت جدا نیست چرا که بدون ولایت، نظام اسلامی نیست و بدون نظام، انقلاب نمی‌تواند راه خود را در جهان طی کند. امروز نظام اسلامی ما چشم و چراغ مسلمانان جهان است اگر دو جریان انقلابی ما، دو جریانی که به اسلام و امام و ولی فقیه و نظام علاقه‌مندند دست در دست یکدیگر بگذارند بر تمامی ضد انقلاب داخل و خارج غلبه پیدا می‌کنند و الا گروهی که روی کار می‌آید به خون هر دو جریان انقلاب تشنه است و هر دو جریان را نابود می‌کند.

در دیدار با مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی-۷/۱۱/۱۳۶۸

با امام پیمان می‌بندیم که لحظه‌ای از پشت سر رهبری عزیز انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دور نباشیم. چرا که یکی از شاگردان عزیز امام، رهبر عزیزمان است، این بزرگمردی که امروز سکان این کشتی را در دست گرفته و این بزرگمردی که ما در پشت سر او پوزه امریکا را به خاک خواهیم کشید.

در دیدار با اولین گروه از آزادگان- ۲۹/۵/۱۳۶۹

هیچ کس حق شکستن حریم رهبری را ندارد. حرمت رهبری نظام اسلامی، از اصول خدشه‌ناپذیر انقلاب اسلامی ماست. همه باید به دستورات رهبری عمل کنند.

در دیدار با گروهی از آزادگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی- ۷/۸/۱۳۶۹

ما امروز موظف هستیم پشت سر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت کنیم، هر چه ایشان گفت، گوش کنیم. اگر روزی حرکت ما با حرکت ولی نخواند، بدانید که نقص از ماست. اگر امروز اختلاف موجب شود که به اقتدار ولی صدمه بخورد، گناه بزرگی مرتکب شده‌ایم. ما امروز اختلاف را از هیچ کس نمی‌پذیریم. اگر روزی از پشت سر ولی فقیه کنار رویم و اگر ولی فقیه نفوذ کلمه‌اش کم شود، چه گناه بزرگی مرتکب خواهیم شد. تمام زحمات ملت عزیز، شهدا و امام از بین می‌رود، تمام سختی‌هایی که در طول مبارزه متحمل شدید، همه اینها از بین می‌رود. ما باید سعی کنیم اتحادمان را حفظ کنیم و پشت سر ولی فقیه حرکت کنیم.

در دیدار با خانواده شهدای کشتار خونین در قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶- ۱۹/۱۰/۱۳۶۹

امروز رهبر، دولت و نظام به عنوان شاخص حق در مقابل کل باطل در دنیا وجود دارند و ما باید پشت سر رهبرمان تمام موانع را از سر راهمان برداریم و امروز که امام در میان ما نیست باید صفوف‌مان را متحدتر و تلاش‌مان را بیشتر و حمایت‌هایمان را از رهبری و مسئولان نظام بیشتر کنیم.

در دیدار با مدیران کمیته‌های امداد امام خمینی در سراسر کشور- ۲۵/۱۰/۱۳۶۹

امروز همه باید متحدتر، محکم‌تر و قاطع‌تر پشت سر رهبری باشیم و نگذاریم که رهبرمان احساس تنهایی کنند همان طور که نگذاشتند امام(ره) احساس تنهایی کند. «اطاعت از خامنه‌ای، اطاعت از امام است» هر کس منکر این معنا شود، مطمئن باشید در خط امام نیست و هر کس بگوید که اطاعت از امام غیر از اطاعت از حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای است، در خط امریکاست. همان طور که امام با یک اشاره، شما مردم را به خیابان‌ها و جبهه‌ها فرا می‌خواند، امروز، مهیا هستیم که با یک اشاره رهبری به خیابان‌ها و جبهه‌ها سرازیر شویم. من بعد از رحلت امام با خدا و امام عهد کرده‌ام که کوچک‌ترین قدمی را علیه رهبری و برخلاف رهبری و حتی خلاف میل رهبری برندارم و اگر شما مردم هم چنین پیمانی را تجدید کنید، مطمئن باشد که ما در تمام زمینه‌ها بر امریکا پیروز می‌شویم.

در مراسم آغاز جشن‌های دهه فجر- ۱۲/۱۱/۱۳۶۹

وظیفه همه ما نمایندگان مجلس خبرگان این است که با تمام وجود حافظ آرمان‌های نظام باشیم. امروز بحمدالله نظام ما را فردی رهبری می‌کند که برای دفاع از آرمان‌های امام و اسلام از تمامی توانایی‌هایشان مایه گذاشته‌اند و باید با تأیید و حمایت خودمان، راه را برای رهبری ایشان هموار کنیم.

در اجتماع نمایندگان دومین دوره مجلس خبرگان رهبری- ۱/۱۲/۱۳۶۹

ما امروز باید همه متحد باشیم، امروز باید در کنار نظام‌مان پشت سر رهبری قرار بگیریم، رهبر ما شاگرد امام است. رهبر ما از چهره‌های شناخته شده انقلاب که سالیان سال در زندان‌های رژیم سفاک پهلوی به سر برده از افرادی است که در طول انقلاب خدمات زیادی کرده و در جبهه‌ها بوده، در خود جبهه‌ها مستقیماً جنگیده پس باید افتخار کنیم که چنین رهبری داریم و همگی پشت سر او حرکت کنیم و مقابل قدرت جهنمی امریکا خواهیم ایستاد. در مقابل قدرت جهنمی غرب و شرق خواهیم ایستاد و از آرمان‌های امام‌مان دفاع می‌کنیم.

در دیدار با پرسنل شهربانی جمهوری اسلامی ایران

امروز هم ما رهبر داریم، ولایت، فرقی نمی‌کند ولایت امام، یا ولایت حضرت رسول(ص) ولایت امروز درست مثل زمان امام است. ببینیم رهبری چه می‌گوید، حال که رهبری چیزی نگفته برویم سراغ خودمان، برویم سراغ دوستانمان و اختلاف نظرهایی که داریم بالاخره یک روز باید حل کنیم و اگر رهبری چیزی گفت، طبق آن عمل کنیم. اگر هر کسی بخواهد نظر خودش را انجام دهد، پس رهبری برای چیست؟ وقتی ما رهبری داریم باید سعی کنیم همه پشت سر رهبری حرکت کنیم.
اگر شما بخواهید بدون اطاعت از رهبری برای مردم کار کنید، مطمئن باشد دسته دیگر که رهبری را قبول ندارند، می‌آیند و حکومت را در دست می‌گیرند و می‌گویند اینها نمی‌توانند برای خدا کار کنند و مطمئن باشید که ایران را به غرب وصل می‌کنند، امروز هم ما جنگ داریم، دعوا داریم، ما که نمی‌توانیم دست از معیارهای انقلابی‌مان بکشیم.
ما بحمدالله پشت سر رهبرمان می‌مانیم. این اختلاف‌ها ما را به سوی غرب نمی‌کشاند این خشونت، انقلاب مقدس ما را به سوی غرب نمی‌کشاند غرب نظرش اضمحلال ماست.

در دیدار با رئیس، مسئولان و کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

از آنجا که غربی‌ها رهبر عزیزمان را دشمن خود می‌دانند، حرف‌ها و مواضع انقلابی ایشان را به هیچ وجه منعکس نمی‌کنند. ما باید شدیداً‌ نگران خدشه‌دار شدن خط امام باشیم باید بدون کوچک‌ترین اغماض افکار امام را در تمام عرصه‌های گوناگون جامعه‌ ترویج و تبلیغ کنیم. امروز بزرگداشت امام باید توأم با حفاظت از راه و فکر امام باشد و در زمان حیات حضرت امام هم بعضی‌ها این گونه عمل می‌کردند اما امروز رادیوهای بیگانه به دروغ ولی با صراحت القا می‌کنند که سیاست کلی نظام ما عوض شده است. این ادعاها بدترین اهانت به انقلاب و نظام ماست، ما امروز بیش از گذشته و با قدرت بیشتری باید از خط امام دفاع کنیم و در مقابل کسانی که بدون اجازه رهبر معظم انقلاب اقداماتی انجام می‌دهند، بایستیم و نگذاریم افکار امام و رهبری و آرمان‌های نظام از این مملکت رخت بربندد. از آنجا که ما رهبر معظم انقلاب را داریم، مطمئن هستیم که این سیاست‌ها و طرح‌ها جامه عمل نخواهد پوشید ولی ضرر طرح این مسائل هم کم نیست.

در دیدار با اعضای ستاد مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی- ۳۱/۲/۱۳۷۰

هنوز هم انقلاب اسلامی در بین راه است و باید با حفظ اتحاد و برادری و حمایت از رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که از یاران و شاگردان امام عظیم‌الشأن‌مان هستند، در راه تحقق آرمان‌های انقلاب و امام آماده باشیم. شما بدانید که در سایه رهبری‌های ایشان ما هرگز در مقابل امریکا و نظام کفر خضوع نخواهیم کرد و در راه استقرار پرچم توحید همچون گذشته به پیش می‌رویم.

در دیدار با پرسنل نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران- ۱۷/۱۰/۱۳۷۰

20-ahmad-khomini-2-609

شایعات جدایی نظام از خط امام، نزدیکی نظام به غرب و جدایی فرزندان انقلاب و امام از خط ولایت، ساخته دستگاه‌های جاسوسی غرب است. یقیناً امروز هر دو جریان سیاسی از این گونه اعمال به دور هستند و در ذهن فرزندان انقلابی امام هرگز این گونه مسائل غیراخلاقی خطور نمی‌کند. به دنبال هر واقعه سیاسی و غیرسیاسی که به نظام و انقلاب مربوط می‌شود، این مسائل تلخ اخلاقی در سطح جامعه طرح می‌گردد. شک نکنید که این گونه مسائل از طرف عمال سرویس‌های جاسوسی و تبلیغاتی غرب طراحی می‌شود.
شایعات جدایی نظام از خط امام، شایعات نزدیکی نظام به غرب از یک طرف و شایعات جدایی فرزندان انقلاب و امام از خط ولایت به نفع کیست؟ ممکن است بعضی از موضعگیری‌ها شایعات ساخته دستگاه‌های جاسوسی غرب را در جهت این دو تحلیل تقویت کند، ولی اگر افرادی از هر طیف و جریانی این گونه عمل کردند، گرفتار حکم کلی دستگاه‌های جاسوسی غرب برای بدبین کردن همه به یکدیگر شده‌اند.
متوجه باشیم که کار سیا و موساد و سایر جاسوسان هم ایجاد و دامن زدن شایعات است و هم سکوت و ما امروز گرفتار هر دوی اینها هستیم. دنیا رهبر عزیز ما را به عنوان دشمن شماره یک غرب از صحنه خبری جهان کنار گذاشته است البته این باعث خوشحالی است که نشان می‌دهد کلام رهبر تا چه اندازه در جهان بانفوذ است. سکوت مرگبار استکبار در مقابل مواضع قرآنی رهبری باید ما را هوشیار کند که چه اندازه جهان از موضعگیری‌های انقلابی رهبری وحشت دارد از طرف دیگر موضعگیری‌های حساب نشده و گاهی نرم و در باغ سبز نشان دادن برخی از مسئولان درجه دوم و سوم با چنان تبلیغی در رسانه‌های گروهی پخش می‌شود که گویی رهبری بلامنازع انقلاب آنها هستند در رسانه‌های استکباری بزرگ می‌شوند و کلام‌شان کلام امام زمان می‌گردد، در کنار آن سکوت و این بزرگ کردن‌ها، بوق‌های تبلیغاتی و ایادی داخلی آنان دست به شایعه‌پراکنی‌های بسیار ناگوار می‌زنند.

در دیدار با گروهی از اعضای شورای مرکزی خانه کارگر- ۵/۲/۱۳۷۱

مواضع استوار و سازش ناپذیر مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در برابر دسایس و حیله‌های دنیای استکباری یادآور مواضع حکیمانه امام خمینی (ره) است. امروز رسانه‌های غربی در قبال مواضع سازش‌ناپذیر رهبری معظم انقلاب سیاست سکوت و بایکوت را دنبال می‌کنند. آنها به روشنی به این معنا رسیده‌اند که مواضع ایشان نقطه مقابل منافع دنیای استکباری است و اگر بخواهند همان زمان حیات حضرت امام، به ایشان حمله کنند، نتیجه و اثر معکوس خواهند گرفت. این توطئه حساب شده دشمن، یک خطر جدی است و باید در مناسبت‌های مختلف همه ما تلاش کنیم جو سکوت و بایکوت دشمن را که همچون حصاری اطراف ما را در برگرفته، بشکنیم و روشنگر سیاست‌ها و مواضع حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم. اینجانب بار دیگر تأکید می‌کنم مواضع مقام معظم رهبری عیناً همانند مواضع سازش‌ناپذیر حضرت امام است و باید برای اذهان عمومی داخلی و خارجی کشور بطلان این مطلب را که نظام و انقلاب، شاگردان و مریدان امام از خط امام عدول کرده‌اند، نشان دهیم. امروز سیاست کلی نظام و انقلاب را مقام معظم رهبری ترسیم می‌کنند و براساس شرع و قانون هیچ یک از ارکان نظام اعم از مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایرین نمی‌توانند برخلاف نظر ایشان عمل کنند، بنابراین شایعاتی که دشمنان القاکننده آن هستند و می‌خواهند اذهان عمومی را دچار انحراف کنند که اگر دولت، مجلس یا سایر ارکان نظام چنین و چنان باشد رو به غرب یا شرق می‌رود و اگر برخلاف آن باشد، با منافع غرب مقابله می‌کند، اینها همه بیرون از تصمیمات و سیاست کلی رهبری معظم نظام و انقلاب حرف‌های پوچ و بی‌اساس بیش نیست. امروز همه می‌دانیم مواضع حضرت امام و مقام معظم رهبری در قبال غرب چگونه است. رهبر معظم انقلاب فرمودند که راه ما راه امام است و صلاح دین و دنیای ما حرکت در مسیر حضرت امام(ره) است.
ما باید قدمی از خط امام کوتاه نیاییم. ایشان کراراً تداوم راه امام را یادآور شده‌اند و عملاً همان راه امام را ادامه می‌دهند. مواضع رهبر معظم انقلاب موجب آرامش خاطر همه ما است، ما اگر بخواهیم مسیر حرکت‌مان در جهت رضای خدا باشد، باید پیرو حرکت رهبری باشیم.
امروز در سرفصل توطئه‌های دشمنان، جدا کردن مردم از نظام قرار دارد و روی این مطلب سرمایه‌گذاری فراوانی کرده‌اند تا یک هجوم بسیار قوی را از این بعد علیه ما تدارک ببینند. اگر نظام و انقلاب بخواهد قدرتمندانه راه امام را دنبال کند، باید مواضع حضرت امام و رهبری انقلاب را در مورد غرب، سیاست خارجی و مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به گوش مردم داخل و خارج از کشور برسانیم. رسانه‌های گروهی، مطبوعات و بخصوص رادیو و تلویزیون باید این کار مهم را در صدر برنامه‌های خود قرار دهند تا ان‌شاء‌الله از این ترفندهای دشمنان نجات یابیم.

در دیدار با دبیر و اعضای ستاد مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)- ۷/۲/۱۳۷۱

ما باید در بزرگداشت راه و هدف امام، افکار عمومی در داخل و خارج از کشور را متوجه آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نماییم. امروز رهبر معظم انقلاب پرچمدار این آرمان‌هاست و ما باید به دنیا نشان دهیم که انقلاب و نظام همچنان در مسیر حقیقی خود حرکت می‌کند.
امروز تمامی تبلیغات دنیای غرب روی این نکته متمرکز شده است که بعد از امام خمینی(ره) اهداف ایشان به فراموشی سپرده شده است و ایران اسلامی از مواضع سازش‌ناپذیر امام فاصله گرفته است ما در بزرگداشت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) باید به معنای واقعی کلمه شاهد تداوم راه و آرمان امام باشیم و این هدف موقعی عملی است که ما اهداف و مواضع سازش‌ناپذیر امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به شکلی گسترده تبیین کنیم.

در گردهمایی توجیهی مسئولان کمیته‌های مختلف ستاد مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) سراسر کشور- ۲۲/۲/۱۳۷۱

اگر همه آحاد مردم متحد باشند و بر محور رهبری انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای حرکت نمایند، هیچ کس قادر نخواهد بود آنها را شکست دهد، دشمنان ما هر اندازه قوی باشند، زمانی که تحت رهبری ولی امر عمل کنیم، آنان در موضع ضعف خواهند بود.

در دیدار با اعضای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران- ۱۲/۳/۱۳۷۱

دنیای استکبار با دین اسلام به خاطر مخالفتش با سلطه‌گران دشمنی دارد، آنچه برای آنان می‌تواند خطرآفرین باشد، اسلام نابی است که امام طراح آن هستند. امروز با فقدان حضرت امام، اهداف مقدس ایشان فراموش نشده و تحت رهبری‌های حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با همان صلابت استمرار دارد و ایشان از حیثیت اسلام و مسلمین دفاع می‌کنند.

در دیدار با هزاران نفر از فرماندهان، مسئولان و پرسنل وزارت دفاع- ۱۲/۳/۱۳۷۱

همین مقدار حضور مردم در صحنه موجب شد تمام تحلیل‌های خارجی که بعد از امام قضیه چگونه خواهد شد و تزلزل پیدا می‌شود، نقش برآب شود. فرماندهی کل قوا را حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به عهده گرفت که پا جای پای امام گذاشت در موضعگیری‌ها در حمله به امریکا، در مبارزه با استکبار، در عدم انعطاف در مقابل زورگویان جهانی، بحمدالله با رهبری‌هایشان ما را به سرمنزل مقصود نزدیک می‌کند.
امروز امام پیش ما نیست، در بین ما نیست، اما رهبر هست، کانون مبارزه هست، همه باید گرد رهبری جمع شویم و ید واحده باشیم. با اتحاد خودمان در مقابل تمامی دشمنان بایستیم.

در دیدار با فرماندهان و پرسنل ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی- ۱۳/۳/۱۳۷۱

اقدام تاریخی، حساس و سرنوشت‌ساز مجلس خبرگان در تعیین رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به شکلی رقم خورد که رحمت خدای تبارک و تعالی را برای مردم ایران به دنبال داشت.
حضور میلیونی مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب و نظام موجب شد که همه توطئه‌های استکبار جهانی خنثی شود و امروز هم که انقلاب اسلامی در میان راه است، خطرات و توطئه‌های آنان هر لحظه موجودیت و حیثیت اسلام و انقلاب را تهدید می‌کند زیرا رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به پیروی از امام و مراد عظیم‌الشأن مان پرچمدار اسلام ناب محمدی(ص) و مبارزه مظلومین با دنیای ظلم و جور است و این مسأله هرگز خوشایند اردوگاه استکبار نخواهد بود.
امروز اگر امریکا می‌خواهد نظام جهانی خود را بر ملت‌های مظلوم تحمیل نماید، به خاطر انوار عالمگیر اسلام سازش ناپذیر امام خمینی(ره) است ما باید برای حفظ برکات و دستاوردهای انقلاب اسلامی گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.

در دیدار با فرماندهان نیروهای سه‌گانه ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ۱۳/۳/۱۳۷۱

امروز شرایط و موقعیت ‌انقلاب اسلامی ما درست مانند قیام امام حسین(ع) است زیرا همه ابزارها و قدرت‌های تبلیغاتی دشمنان سعی در محو موجودیت اسلام‌خواهان و حقیقت‌طلبان دارند. در این شرایط دشوار ما باید یاریگر افکار امام و مواضع رهبری انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشیم. امروز رسانه‌های غربی با بغض و کینه با انقلاب اسلامی برخورد می‌کنند و سعی می‌کنند مسلمانان را در استضعاف فکری نگهدارند و از نفوذ فکری و معنوی جمهوری اسلام ایران جلوگیری می‌کنند.

در دیدار با مسئولان و کارکنان سازمان صنایع وزارت دفاع – ۱۶/۴/۱۳۷۱

باید در برابر همه مظاهر انحراف و تهاجم فرهنگی در ابعاد گوناگون، دستورات رهبری معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را نصب‌العین قرار دهیم.

در اجتماع آزادگان سراسر کشور – ۲۵/۵/۱۳۷۱

باید سعی کنیم همگی پشت سر فرماندهی کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای باشیم برای دنبال کردن اهداف ایشان، مقاصد و تفکر ایشان، آماده فداکاری باشیم.

در دیدار با نیروی مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – ۷/۷/۱۳۷۱

باید از فرامین و دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) پیروی کنیم. چرا که ما سرباز تحت امر ایشان هستیم و بر ما لازم و واجب است که از فرمانده خود اطاعت کنیم.
امروزه می‌دانیم که آرمان‌ها و ایده‌های رهبر معظم انقلاب در دنیا به عنوان آرمان‌های اصیل الهی و اسلامی شناخته شده و از سوی دنیای استکباری بایکوت شده است، هر کدام از ما وظیفه داریم مروج تفکرات رهبر معظم انقلاب باشیم و در همه حال و در هر موقعیت و مکانی، راه ایشان را به هر اندازه که در حد توان ما است، تبلیغ کنیم و از هیاهو و جنجال هم نترسیم، چرا که اگر از هیاهو و جنجال بترسیم، بدون شک به آرمان‌های اسلام و انقلاب دست نمی‌یابیم و شکست خواهیم خورد.

در دیدار مسئولان دفاتر مقام معظم رهبری در جهاد سازندگی – ۲۲/۷/۱۳۸۱

20-ahmad-khomini-3-609

امروز درست همین مواضع را رهبری معظم انقلاب دارند. ایشان خط و راه امام را به بهترین شکل ممکن دنبال می‌کنند. در زمینه خودباختگی در مقابل غرب با طرح هجوم فرهنگی غرب، خطوط کلی انقلاب اسلامی را با ارائه شیوه‌های مقابله ترسیم کرده‌اند. در زمینه پیاده کردن احکام خدا گروهی را برای شناخت درست و تطبیق آن بر مسائل سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی تعیین کردند. در زمینه تهاجم دیپلماسی از طریق وزارت امور خارجه رأساً اقدام لازم را نموده‌اند. ما باید سعی کنیم دستورات و منوبات ایشان را اجرا کنیم.

در مراسم یوم‌الله ۱۲ بهمن- ۱۲/۱۱/۱۳۷۱

باید در مراسم سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره) پیامبر عدالتخواهی، ظلم‌ستیزی انقلاب اسلامی و مواضع راسخ رهبری معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را به دنیا معرفی کنیم و امروز تداوم آرمان‌های انقلاب تحت رهبری حضرت آیت‌‌الله خامنه‌ای و پایبندی ارکان نظام به اصول انقلاب و اسلام خشم دشمنان ما را بیش از گذشته برانگیخته است و به خاطر تداوم اصول و آرمان‌های اسلامی نظام و انقلاب تحت فشار قدرت‌های زورگو قرار گرفته است.

در دیدار با اعضای ستاد مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) – ۲۶/۲/۱۳۷۲

امروز رهبر معظم انقلاب با همه توان در برابر باج‌خواهی قدرت‌ها ایستاده‌‌اند و هرگز اجازه نمی‌دهند که قوای مسلح تضعیف شوند و به اقتدار نیروهای مسلح عمیقاً معتقدند. ما همه مشکلات و فشارها را به خاطر حفظ چارچوب‌ها و اصول انقلاب تحمل کرده‌ایم. امروز باید شهدا، بازماندگان شهدا، مجروحین، مفقودین و اسرای جنگ تحمیلی را فراموش نکنیم و بدانیم که صلاح دنیا و آخرت همه ما در اطاعت از ولی امر مسلیمن است.

در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در جوار مرقد مطهر امام خمینی(ره) به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر – ۳/۳/۱۳۷۲

میزان تشخیص حق و باطل و ملاک عمل برای ما رهنمودهای مقام معظم رهبری به عنوان ولی و پایه اساسی نظام و انقلاب است و حکم ایشان حرف نهایی در همه صحنه‌هاست.

در دیدار با مدیرعامل، سردبیران سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی- ۶/۳/۱۳۷۲

نظام ما مبتنی بر اصل ولایت است و در تمام شئون و خط مشی کلی نظام باید تأمین کننده فرامین ولی امر مسلمین باشیم و بدانیم که خیر دنیا و آخرت همه ما در پیروی و حمایت از رهبری است.

در دیدار با نمایندگان سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور – ۲۶/۴/۱۳۷۲

تحلیل‌زدگی، انسان‌های صاحب اندیشه را دچار محدودیت و یکسونگری می‌کند، باید دنبال امر خدا برویم، امر خدا این است که امر ولی فقیه در همه شرایط واجب‌الاطاعه است. شما دانشگاهیان عزیز با درک عمیق ولایت فقیه توجه کنید که اگر لازم شد برای اجرای فرامین ولی امر باید اسلحه به دست گیرید و با دشمنان خدا بجنگید، هرگز نباید لحظه‌ای به خودمان اجازه بدهیم که بین ولایت حضرت امام(ره) و ولایت رهبر معظم انقلاب فرق بگذاریم.
اینجانب در دوران حیات حضرت امام هرچه را که ایشان امر می‌فرمودند، انجام می‌دادم و امروز هر چه که ولی امر بگویند انجام خواهم داد و برایم نتیجه مهم نیست، آنچه که مهم است عمل به تکلیف است، نه رضایت اشخاص. امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای جانشین شایسته امام عظیم‌‌الشأن است. شما نگویید که خط امام را قبول داریم و بعد از آن هر چه می‌شود به ما مربوط نیست! اگر این گونه سطحی تحلیل کنیم، از انجام مسئولیت و تکلیف دینی ساقط نمی‌شویم. فرامین رهبر معظم انقلاب مانند فرامین حضرت امام واجب الاطاعه است.

در گردهمایی دانشجویان دانشگاه‌های تهران – ۵/۷/۱۳۷۲

مهم‌ترین وظیفه بسیجیان در شرایط کنونی، حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب اسلامی است و باید همه نیروهای انقلاب و بخصوص بسیجیان هوشیار باشند. اجازه ندهند مواضع رهبری در شئون مختلف کم رنگ شود و خدای نخواسته ایشان تنها بمانند.
اگر روزی رهبر معظم انقلاب یک موضعی را به مصلحت نظام و انقلاب تشخیص بدهند، همه باید از آن تبعیت کنیم، زیرا قائل به ولایت هستیم و باید مانند سایه نسبت به صاحب سایه دنباله‌رو باشیم.

در اجتماع بزرگ فرماندهان رده‌های نیروهای مقاومت بسیج – ۲۹/۸/۱۳۷۲

مشکلات اقتصادی نباید جامعه انقلابی ما را از اهداف امام راحل و رهبر معظم انقلاب دور کند. کشور در دوران بازسازی تحول اقتصادی است، مردم باید در برابر فشارهای اقتصادی ایستادگی کنند.

در دیدار با وزیر پست و تلگراف و تلفن کارکنان این وزارتخانه – ۹/۳/۱۳۷۳

معیارها و اندیشه‌های امام هویت دهنده اصلی به نظام و انقلاب است. امروز رهبر معظم انقلاب اسلامی با تمام وجود مدافع موضع امام هستند و تلاش می‌کنند که مقدرات کشور در جهت افکار امام حرکت کند.
نباید مسائل اساسی نظام و انقلاب را با مشکلات روزمره قاطی کرد زیرا موجب فراموشی اهداف خواهد شد. کسانی که از شرایط روزمره انتقاد دارند، لازم است با راه‌حل‌های مستدل و قابل اجر زمینه سازندگی امور را مهیا کنند.
اگر ناآگاهانه یا از روی غفلت به ریشه نظام و انقلاب ضربه وارد کنیم، مسلماً وضعیت موجود اصلاح نمی‌شود.

در دیدار با مسئولان و کارکنان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح – ۱۰/۳/۱۳۷۳

باید بیشتر از گذشته به وصیت امام(ره) برای حفظ اتحاد و انسجام ملی عمل کنیم، رهبر معظم انقلاب و مسئولان نظام تنها به حمایت‌های مردمی متکی هستند در حالی که دشمنان با تمام قوا برای نابودی دستاوردهای انقلاب اسلامی وارد صحنه شده‌اند ما باید هوشیاری انقلابی خود را حفظ کنیم و آماده اطاعت از فرامین رهبری باشیم. امروز امام در میان ما نیستند، اما فرزند شایسته ایشان رهبری نظام و انقلاب را به عهده دارند باید خلأ وجودی امام خمینی را با پشتیبانی از رهبری و اتحاد و همدلی جبران کنیم تا اهداف امام و انقلاب با قدرت تداوم یابد.

در دیدار با پرسنل نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی- ۱۲/۳/۱۳۷۳

مردم با پشتیبانی از اصل ولایت فقیه و رهبری، اسلام و انقلاب را حراست کردند چرا که به خوبی دریافته‌اند که تضعیف ولایت، تضعیف اسلام و انقلاب را در کل جهان به دنبال دارد و این به معنای نابودی اسلام و دستاوردهای انقلاب در دنیاست.

برگزاری مراسم لیله‌القدر- ۱/۱۲/۱۳۷۳

امروز در داخل کشور چیزی تحت عنوان بحران یا مشکل سیاسی نداریم و بحمدالله نظام و انقلاب با قدرت در سطح جهان از مواضع بحق خود دفاع می‌کند و این باعث سرافرازی و افتخار است که هنوز خط امام به عنوان سیاست اصلی، مؤثر و غالب از سوی رهبری معظم انقلاب، مسئولان و مردم به بهترین وجه دنبال می‌شود.

دیدار با مسئولان، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه شاهد – ۳/۱۲/۱۳۷۳

احساس خلأ وجودی امام برای دوران بعد از ایشان همواره سرنوشت انقلاب و اسلام، گرایش مسلمانان به انقلاب اسلامی، دلسوزی و وفاداری مردم نسبت به انقلاب و امام و نظام را در ابهام قرار می‌داد، اما ابتکار عمل تاریخی مجلس خبرگان رهبری در تعیین رهبری شایسته انقلاب اسلامی ابهامات موجود را برطرف کرد و راه روشن آینده انقلاب اسلامی محفوظ ماند. امام(ره) برای رهبری انقلاب اسلامی نگرانی نداشتند ولی فرمودند: مردم خودشان انقلاب کرده‌اند، آن را حفظ می‌کنند و ادامه خواهند داد. انقلاب محصول کوشش چند نفر نیست، ملت راه خود را پیدا کرده است. بعد از رحلت امام‌(ره) مجلس خبرگان با آن سرعت عمل قابل تقدیر دنیا را مبهوت کرد چون تصور می‌کردند کشمکش سیاسی و نظامی در ایران به وجود می‌آید اما دیدند مجلس خبرگان با هوشیاری و ابتکار عمل رهبری از شاگردان امام انتخاب کرد و عواطف مردم همراه با تأییدات الهی متوجه مقام معظم رهبری شد. امروز در سایه تأییدات الهی نفس‌های قدسی امام راحل و رهبری‌های حکیمانه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همه توطئه‌های دشمنان بی‌ثمر مانده است و انقلاب به راه روشن خود ادامه می‌دهد.

در دیدار با اعضای مجلس خبرگان – ۱۴/۱۲/۱۳۷۳

امروز بحمدالله دستاوردهای انقلاب به دست شاگرد امام در کمال شایستگی هدایت می‌شود. باید از تحلیل‌زدگی‌پرهیز کرد. تحلیل مسائل در سایه اطاعت از مقام والای ولایت معتبر است. همه ما باید سعادت دین و دنیا را در پیروی از ولایت فقیه جست‌وجو کنیم زیرا نمی‌توانیم مجری احکام اسلام باشیم الا این که تابع ولی امر باشیم.

در دیدار با اعضای شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی- ۱۴/۱۲/۱۳۷۳

ارسال دیدگاه


− 4 = پنج

رفتن به بالا